Kościelisko – most do nieba

Już w czerwcu tysiące turystów zjeżdża do Tatr, by poczuć rześkie, górskie powietrze lub spróbować podhalańskich specjałów. Z reguły w Zakopanem jest najwięcej turystów z Polski, Słowacji, Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. W związku z popularnością regionu i przesytem wędrowników, znalezienie odpowiedniego ośrodka turystycznego granicy z cudem. Szczególnie jeśli jedzie cała rodzina z małymi dziećmi. Jakie cechy powinno spełniać dobre lokum? Być tanie, w dobrej lokalizacji i w miarę spokojne. Dlatego warto postawić na nie-zakopiańskie tanie apartamenty. Kościelisko spodoba się bardziej.

 Kościelisko a góry
Jest to mała wieść, granicząca z Zakopanem i Tatrami Zachodnimi. Jest uwielbiana przez turystów – głównie ze względu na lokalizację. Taternicy znajdą tu ostoję, punkt startowy, z którego będą rozpoczynali wspinaczki ku kolejnym szczytom. Początkujący turyści będą mieli okazję zobaczyć Podhale z innej strony niż komercyjne Zakopane. Wiadomo, że to w małych miejscowościach zachował się prawdziwy klimat góralski. Zakopane wraz z rozwojem turystyki utraciło to.
Z Kościeliska prowadzą szlaki do dwóch najważniejszych dolin po polskiej części Tatr – do Doliny Kościeliskiej i Doliny Chochołowskiej. W każdym przewodniku turystycznym są wyróżnione. Każdy turysta powinien chociaż raz zobaczyć oba te miejsca. Podobnie każdy wędrowiec powinien przejść choć przez jedną jaskinię. Jeśli skusisz się na spacer po Dolinie Kościeliskiej, będziesz mógł zrealizować owy plan. Znajdują się w niej bowiem bardzo popularne jaskinie: Jaskinia Mroźna, Jaskinia Mylna, Jaskinia Raptawicka i Smocza Jama.

Kościelisko a dziedzictwo góralskie
A kiedy zmęczy cię przemierzanie górskich szlaków, możesz skosztować ludowej kuchni i zgłębić szczegóły kultury góralskiej – jeśli tylko zdecydujesz się na tanie apartamenty. Kościelisko jest szczególnym miejscem. Niesie ze sobą dydaktyczną misję. Turyście mogą zetknąć się z tradycyjnymi wyrobami rzemiosła i udową sztuką podhalańską. Jeden spacer pomoże poszerzyć horyzonty. W małych miejscowościach zachował się dawny klimat. W każdej belce, każdym obrazie, każdym biciu dzwonnicy kryje się melodia dawnych pokoleń. Tradycje przodków jeszcze nie umarły, są wciąż żywe. Będziesz mieć najlepsze wakacje, jeśli postawisz na wiejskie tanie apartamenty. Kościelisko jeszcze nigdy nikogo nie zawiodło.

Źródło: http://www.convallis.pl