Wszystko o roznoszeniu ulotek

Roznoszenie ulotek to chyba najprostsza praca, jakiej można podjąć się na krótki czas. Niewiele jest bowiem osób, które by się decydowały podjąć ją na stałe, także dlatego, że wynagrodzenie, które się za nią oferuje, jest zwykle bardzo niskie, czasami symboliczne. Oczywiście różni się to w zależności od miast. Tam, gdzie jest dużo potencjalnych chętnych na tego typu oferty, stawki godzinowe będą bardzo niskie, tam, gdzie mniej, będą odrobinę wyższe.

Można powiedzieć, że roznoszenie ulotek sosnowiec jest bardziej popularne w tych miastach, gdzie mieszka dużo studentów. Daje to szansę na w miarę elastyczne dopasowanie godzin pracy oraz pracę w weekendy, przez co można to pogodzić ze studiami, jeśli studiuje się dziennie. Nie jest to tak popularne wśród studentów zaocznych. Od roznoszenia ulotek trzeba odróżnić ich rozdawanie. Z reguły rozdawanie jest jeszcze mniej opłacalne. Przy roznoszeniu ulotek dobrze jest posiadać własny rower, bowiem z reguły łączy się to z jeżdżeniem między osiedlami i ulicami i wkładaniem ulotek do skrzynek pocztowych czy specjalnych skrzynek, umieszczonych przy wejściu do bloków, a przeznaczonych specjalnie na ulotki. Ulotki musza być rozniesione czy rozdane w określonym czasie, po czym zwraca się pozostałe sztuki. Czasem w zależności od ilości takich „zwrotek” potrąca się jakąś część kwoty z wypłaty ulotkowicza.

Sporym mankamentem, jeśli chodzi o roznoszenie ulotek sosnowiec, jest zależność od warunków pogodowych. Jeśli idzie się do takiej pracy na krótki okres, to można to jakoś przewidzieć, ale pracując na przykład kilka tygodni trzeba nastawić się na możliwą pracę w deszczu czy mrozie. Dlatego też „sezon ulotkowy” zaczyna się na dobre w okolicach kwietnia, zaś wczesną wiosną czy w zimie można spotkać co najwyżej pojedynczych promotorów, którzy mają za zadanie zachęcać przechodniów do wstąpienia do określonego klubu czy restauracji. Praca promotora jest zwykle bardziej opłacalna od ulotkowania, chociaż przy tym trzeba wykazać się pewnymi umiejętnościami, aby przekonać kogokolwiek do wstąpienia na posiłek czy piwo. Od tego czasem zależy lwia część wypłaty promotora. Pieniądze, jakie otrzyma ulotkowicz za swoją pracę, zależą głównie od jego cierpliwości i sprytu. Nie są w zasadzie potrzebne żadne specjalne umiejętności. Trzeba jednakże zadbać o to, aby spisać umowę przed przystąpieniem do pracy. Zdecydowanie odradza się pracy bez umowy, a jedynie z obietnicą jej spisania w trakcie, bo naraża to pracownika na bycie oszukanym i nieotrzymanie wynagrodzenia.

Roznoszenie ulotek – wakacyjny zarobek