Plac zabaw Bytom – miejsce rozrywki

Mimo tego co się powszechnie mówi, iż większość dzieci głównie swój wolny czas spędza przed komputerem, to są też takie dzieci, które spędzają swój czas, bawiąc się na placu zabaw. Obecnie praktycznie na każdym osiedlu znajdziemy po kilka placów zabaw. Place zabaw są zarówno publiczne, jak i prywatne. Place zabaw spełniają wiele istotnych funkcji, bowiem:
– rozwijają wyobraźnię dziecka
– dają możliwość kontaktu z rówieśnikami
– dotleniają mózg dziecka, ze względu na to, iż są one zazwyczaj na świeżym powietrzu
– zachęcają do wyjścia z domu
Właściciele oraz zarządcy placów zabaw mają obowiązek także dokonywania regularnych przeglądów technicznych urządzeń zabawowych znajdujących się na terytorium danego placu oraz przeprowadzania stosownych konserwacji. W związku z czym place takie są w pełni bezpieczne i użyteczne dla dziecka.
Place zabaw w Bytomiu
Plac zabaw Bytom to nie tylko dobra zabawa dla dziecka, jak również element integracji społecznej między rówieśnikami. Znajdują się one na:
– Placu Słowiańskim
– ul. Podhalańskiej
– ul. Orzegowskiej
– ul. Kolejowej
– ul. Nikla
– ul. Stolarzowiecka
Obiekty te wyposażone są między innymi w piaskownice, bujaki, jak również huśtawki. Wszelkie znajdujące się tam urządzenia są w dobrym stanie technicznych, spełniające najwyższe, obowiązujące normy, a remonty tych obiektów są przeprowadzane na bieżąco.
Plac zabaw na Placu Słowiańskim
Na Placu Słowiańskim znajduje się bardzo imponujący plac zabaw. Jest on bowiem wyposażony w najlepszej jakości urządzenia, w pełni pozwalających cieszyć się z zabawy. Do dyspozycji dzieci są między innymi huśtawki, opony, linki, rury, jak również wszelkiego rodzaju karuzele. Miejsce to jest bardzo oblegane przez dzieci.
Plac zabaw ul. Orzegowska
Jeżeli chodzi o plac zabaw na ul. Orzegowskiej to znajduje się on w samym centrum miasta, w związku z czym dojazd do tego placu jest bardzo ułatwiony. Do dyspozycji dzieci są bujaki, ślizgawki, ławeczki, opony, jak również drabinki i huśtawki.
Plac zabaw ul. Kolejowa
Plac zabaw przy ul. Kolejowej usytuowany jest tuz obok bloków. W związku z czym widok na bawiące się dzieci jest możliwy nawet z okiem domostwa. Plac ten należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Centrum.
Rewolucja placów zabaw
Należy mieć na względzie to, iż jeszcze kilka, a nawet kilkadziesiąt lat temu place zabaw nie były tak zadbane jak obecnie. Otóż zmiany dotyczące bezpieczeństwa na placach zabaw zostały wprowadzone stosunkowo niedawno do polskiego prawa. A nie przestrzeganie tych przepisów grozi zarządcom i właścicielom takich placów, wysokimi grzywnami. A wszystko to w trosce o bezpieczeństwo i komfort maluchów. Natomiast jeżeli chodzi o prywatne place zabaw, które również są do dyspozycji dzieci, aczkolwiek za dodatkową opłatą, to możemy tam spotkać często asystentki, które pełnią role opiekunów bawiących się dzieci, a także inicjatorów podsuwania kreatywnych pomysłów na zabawę.
W dobie obecnych czasów bardzo modne stają się tak zwane naturalne place zabaw. A różnią się one do standardowych placów tym, iż wszelkie ławki, piaskownice czy ścieżki są wykonywane z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Dzieci maja także do dyspozycji labiryntu z różnych gatunków trawy, jak również miejsca na piknik na drewnianych słupkach. Wszystko to sprawia, iż wyjście na plac zabaw staje się coraz bardziej ciekawszą alternatywą, niż na przykład gra na komputerze w domu. Coraz częściej miejsca takie stają się nie tylko miejscem spotkań dzieci, jak również całych rodzin, szczególnie jeżeli chodzi o weekendy.

Możesz być zainteresowany także:

Kantor Bytom – wymiana walut