Powiększanie biustu – implanty piersiowe czy przeszczep tłuszczu?

Dlaczego kobiety decydują się na zabiegi powiększania piersi? Jakie są metody powiększania biustu? Kto może rozważać implanty? Czy operacje biustu są przeznaczone wyłącznie dla młodych kobiet? Który zabieg jest mniej inwazyjny: implanty piersiowe czy przeszczep tłuszczu? Na powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Mały biust – duży problem?

Tylko kobiety o niedużym biuście potrafią zrozumieć co przeżywa dorastająca dziewczynka z małymi lub wręcz mikroskopijnymi piersiami. Skarpetki wciskane w pierwszy stanik, garbienie się, by ukryć braki, za duże swetry i pochylona sylwetka – tak krótko można opisać zakompleksioną nastolatkę ze zbyt małymi, jej zdaniem, piersiami. Ten problem dotyka bardzo wiele dziewcząt w wieku dojrzewania. Część z nich, na szczęście, dojrzeje i będzie mogła poszczycić się większym lub całkiem dużym biustem, lecz nie wszystkie.

Młode kobiety lub panie w starszym wieku, które przez całe lata cierpiały z powodu ogólnie przyjętego kanonu piękna kobiecego ciała, nie chcą dłużej z niechęcią patrzeć na swoje odbicie w lustrze.

Coraz częściej decydują się na zabieg powiększania piersi.

Gdy brak symetrii…

Panie, którym natura poskąpiła symetrii biustu, również są częstymi klientkami klinik medycyny plastycznej. Czasami bowiem lepiej jest, gdy piersi są niewielkie, lecz kształtne i symetryczne, niż gdy wyraźna dysproporcja pomiędzy jedną a drugą piersią psuje ogólny wygląd klatki piersiowej. Noszenie sztucznej protezy w kieszonce biustonoszu lub próby wypełnienia stanika domowymi sposobami powodują ogromne upokorzenie i postępujące kompleksy. Rozwiązaniem jest wizyta w klinice medycyny plastycznej.

Gdy rak odbierze kobiecość…

Nowotwory piersi u kobiet stanowią już prawdziwą epidemię u współczesnych pań. To oczywiście zła wiadomość. Dobra jest taka, że powszechna wiedza na temat profilaktyki oraz coraz nowocześniejsze metody leczenia nowotworów sprawiają, że rak sutka jest szybko wykrywany i wyleczalny.

Co jednak, gdy nie ma innego sposobu ratowania życia jak amputacja piersi?

Kobieta po pokonaniu raka, po chemioterapii czy radioterapii nie dość, że traci włosy, brwi i rzęsy, to musi zmagać się z utratą atrybutów płci, wręcz kobiecości. Włosy odrosną po pewnym czasie, lecz piersi nie…

Na pomoc w pokonaniu psychologicznych skutków operacji onkologicznych idzie współczesna medycyna plastyczna oferując możliwość rekonstrukcji brakującej lub brakujących piersi.

Gdy kończy się czas karmienia piersią…

Czas ciąży, porodu i karmienia piersią jest magicznym momentem w życiu większości kobiet. Potem jednak panie wracają do swojego poprzedniego życia, obowiązków i …. rozmiaru ubrań. Z tą ostatnią kwestią jednak bywa różnie. Kilka kilogramów więcej, które przybyło w ciąży można zgubić dietą i ćwiczeniami, lecz co zrobić z biustem, który po okresie karmienia dziecka, stał się zdeformowany, pozbawiony kształtu i jędrności?

Problem młodych mam, których piersi przestały być atrakcyjne po ciąży, również może rozwiązać doświadczona lekarka lub lekarz chirurgii plastycznej. Wystarczy zapytać w wybranej, renomowanej klinice.

Metody powiększania piersi – Implanty piersiowe

Najczęściej wykonywanym zabiegiem powiększania piersi jest wykorzystanie do tego celu implantów wypełnionych solą lub żelem. Implanty piersiowe można podzielić na dwie grupy: anatomiczne i okrągłe.

Implanty anatomiczne, jak sama nazwa wskazuje, mają kształt zbliżony do naturalnego wyglądu kobiecej piersi. Zostały wynalezione na potrzeby kobiet, które utraciły pierś wskutek choroby nowotworowej. Szybko jednak stały się popularne wśród pań, które chcą powiększyć biust zachowując ich naturalność i nie epatować faktem powiększania.

Innym rodzajem implantów piersiowych są te o okrągłym kształcie.

Wyraźny, okrągły profil nie pozostawia wątpliwości co do zamiarów kobiety. Na taki rodzaj implantów decydują się panie, które są dumne z rozmiaru piersi i pragną się tym pochwalić.

Ważną informacją dla pań decydujących się na zabieg plastyczny z wykorzystaniem implantów jest fakt, że wprawdzie operacja powiększania piersi oferuje natychmiastowy efekt, to zabieg ten należy po kilku latach powtórzyć. Implanty bowiem wymienia się co kilka lat.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Znakomitą alternatywą do sztucznych implantów piersiowych jest zdobywająca coraz większą popularność technika lipofillingu, czyli transferu własnej tkanki tłuszczowej do piersi – więcej o tym na http://klinikagrzesiak.pl/powiekszenie-piersi/

Na czym polega powiększanie piersi własnym tłuszczem?

Zaawansowane badania naukowe nad możliwościami wykorzystywania w medycynie komórek własnego tłuszczu dały początek nowej erze w operacjach plastycznych.

Do niedawna komórki tłuszczowe były traktowane jako zło, a tłuszczu należało się jak najszybciej pozbyć.

Wraz ze wzrostem świadomości i poziomem wiedzy, okazało się, że jest to znakomity materiał biologiczny, którym można wypełnić skórę. Własny tłuszcz nie powoduje alergii i reakcji odrzucenia, co zdarza np. przy wykorzystaniu implantów piersiowych. Zabiegi własnym tłuszczem są mało inwazyjne i nie powodują szpecących blizn. Tłuszcz bowiem podaje się przez cienkie kaniule, nie ma potrzeby przecinania skóry, a co za tym idzie, brak jest blizn. Rekonwalescencja po zabiegach jest krótka, a tłuszcz pozostaje pod skóra pacjenta przez całe życie.

Tłuszcz pobiera się w zabiegu podobnym do liposukcji, co jest jedynym i to zadowalającym skutkiem ubocznym. Pozbywamy się bowiem tłuszczu z brzucha, ud, bioder czy pośladków, a przybywa nam w piersiach. Czyż nie o tym marzą kobiety?

Własny tłuszcz jest z powodzeniem wykorzystywany również do wygadzania zmarszczek, wypełniania dołów (doliny łez) pod oczami, do przywracania naturalnego owalu i świetlistości skórze.