Obozy – dla dzieci czy młodzieży?

Obozy organizowane są dla dzieci i młodzieży. Grupa dzieci jest zwykle w wieku 8-12 lat, natomiast młodzież powyżej 12 roku życia. Obozy te różnią się programem oraz poziomem aktywności. Łączy je świetna zabawa, integracja i okazja do skorzystania z mnóstwa atrakcji. Obozy dla dzieci i młodzieży charakteryzują się bogatym i różnorodnym programem. Dzięki temu nie ma mowy o nudzie na obozach. Obozy gwarantują udane wakacje.

Obozy zagraniczne czy krajowe?

Większość obozów organizowanych jest w kraju. Obozy nad morzem, nad jeziorami oraz w górach – te lokalizacje są najpopularniejsze. Obozy letnie nad morzem czy jeziorami to coroczny hit. W końcu ciężko sobie wyobrazić szalone wakacje bez kąpieli oraz plażowania. Przy okazji na obozach z dostępem do wody uczestnicy mogą spróbować wielu sportów wodnych. Popularne miejscowości, w których organizowane są obozy nad morzem to: Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Mielno, Łazy, Darłowo, Ustka, Rowy, Łeba, Władysławowo, Jastarnia, Hel, Jantar, Stegna. Regiony w których najchętniej realizowane są obozy nad jeziorami to Pojezierze Drawskie, Warmia i Mazury oraz Kaszuby.

Góry latem również są chętnie wybierane przez klientów, jednak nie aż tak bardzo jak zimą. Najpopularniejsze obozy zimowe realizowane są właśnie w górach ze względu na stoki, śnieg i niesamowite widoki. Obozy narciarskie, snowboardowe, łyżwiarskie – te najlepsze odbywają się w Szklarskiej Porębie, Szczyrku, Wiśle, Murzasichle, Małym Cichym, Poroninie, Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Białym Dunajcu i innych.

Obozy zagraniczne dedykowane są głównie młodzieży. Najciekawsze kierunki letnie to między innymi Grecja, Cypr, Malta, Hiszpania, Włochy, Bułgaria, Węgry, Chorwacja, Czarnogóra, Albania. Obozy zagraniczne letnie łączą zwykle wypoczynek ze zwiedzaniem. Dostępne są również typowe objazdówki, podczas których zobaczyć można największe atrakcje danego regionu.

Obozy zagraniczne zimowe odbywają się w Czechach, na Słowacji, w Austrii, w Szwajcarii, we Włoszech, we Francji. Są to obozy narciarskie oraz snowboardowe. Na te obozy mogą zapisać się uczestnicy którzy już dobrze lub bardzo dobrze jeżdżą na nartach czy też snowboardzie. Nie ma tutaj grup początkujących.

Obozy – jak i kiedy je rezerwować?

Obozy letnie dostępne są na rynku już w marcu. Obozy zimowe pojawiają się na przełomie października/listopada. W obu przypadkach warto wcześniej się rozejrzeć za interesującymi dziecko tematykami. Szybka rezerwacja gwarantuje miejsce na wymarzonym obozie. Na każdym ograniczona jest liczba uczestników, a więc nie warto zwlekać z rezerwacją.

Rezerwację można dokonać poprzez stronę internetową, maila lub telefon. Najszybszym sposobem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej. Wystarczy wskazać interesujące nas obozy, a następnie podać dane swoje jako opiekuna prawnego oraz dziecka.

Zwrotnie organizator przesyła na maila dalsze instrukcje wraz z kompletem dokumentów. Potwierdzeniem rezerwacji obozu będzie odesłanie skanu umowy, karty kwalifikacyjnej oraz wpłata w wyznaczonym terminie.

Obozy – jakie tematyki wybrać?

Wybór jednego obozu nie jest łatwy, zwłaszcza teraz kiedy na rynku mamy mnóstwo ciekawych propozycji. Najpopularniejsze obozy zarówno dla dzieci i młodzieży to obozy sportowe. Wśród nich wyróżnić można między innymi:

– obozy ogólnosportowe

– obozy tenisowe

– obozy żeglarskie

– obozy windsurfingowe

– obozy piłkarskie

– obozy piłki siatkowej

– obozy fitness

– obozy crossfit

– obozy taneczne

– obozy jeździeckie

– obozy wędrowne

Obozy artystyczne są również bardzo chętnie wybierane. Najpopularniejsze to:

– obozy plastyczne

– obozy malarstwa i rysunku

– obozy musicalowe

– obozy literackie

– obozy fotograficzne

– obozy teatralno-aktorskie

– obozy komiksowe

– obozy anime i mangi

– obozy giatrowe

– obozy wokalne

Kolejnymi ciekawymi propozycjami zwłaszcza dla rządnych przygód są:

– obozy przygodowe

– obozy survivalowe

– obozy ASG

– obozy militarne

– obozy paintballowe

– obozy detektywistyczne i kryminalistyczne

Tematyk obozów jest bardzo wiele. Dostępne są również takie obozy jak:

– obozy językowe

– obozy naukowe

– obozy motywacyjne

– obozy fabularne

– obozy komputerowe

– obozy LEGO

– obozy minecraft

– obozy majsterkowicza

– obozy tylko dziewczyn

– obozy tylko dla chłopaków

– obozy chilloutowe

– obozy social media

– i wiele więcej.

Wybór jest tak duży, że każde dziecko znajdzie idealną tematykę dla siebie. Dzięki temu pobyt na obozie będzie jeszcze przyjemniejszy.

Obozy – jakie atrakcje czekają na uczestników?

Obozy oferują codzienne, różnorodne, fascynujące zajęcia. Podczas pierwszej połowy dnia uczestnicy biorą udział w zajęciach związanych z wybraną przez nich tematyką. Uczą się nowych rzezy oraz szlifują swoje umiejętności w danej dziedzinie. Druga część dnia poświęcona jest zabawie. Obozy to przede wszystkim rozgrywki sportowe, konkursy, animacje, zabawy integracyjne, ogniska, dyskoteki, gry terenowe, wycieczki, spacery i wiele więcej. Obozy gwarantują wesołe, aktywne, atrakcyjne i bezpieczne wakacje.