Sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480: jakie ma funkcje?

Marka Allen-Bradley nie od dzisiaj jest znana z tego, że wypuszcza na rynek dobrej jakości sterowniki. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Czym cechuje się sterownik CompactLogix 5480? Po co jest stosowany w praktyce? Jakie posiada możliwości?

Sterowniki tego właśnie typu są coraz popularniejsze. Chociażby z tego względu, że łączą funkcje sterowania Logix, a także funkcje obliczeniowe systemu Windows. Co ważne dla zainteresowanych Klientów, wszystko odbywa się na tej płaszczyźnie w ramach tylko i wyłącznie jednej platformy. Przynosi to zaś rozmaite korzyści. M.in. można liczyć na zredukowanie ponoszonych kosztów (w trakcie nie tylko samego tworzenia, lecz też uruchamiania aplikacji). To nie koniec zalet. Opisywany dzisiaj model pozwala ograniczyć liczbę urządzeń, która jest w danym momencie niezbędna do stworzenia konkretnej aplikacji. Już taka wstępna charakterystyka działa na Klientów. Coraz więcej osób jest zatem zainteresowanych tymi rozwiązaniami od marki Allen-Bradley.

Produkty z serii CompactLogix to nowoczesne urządzenia dedykowane do zaawansowanych systemów sterowania pod kątem zautomatyzowanego przemysłu. Są to dobrej jakości sterowniki, które działają pod kontrolą Windowsa 10 IoT Enterprise. Co ważne, jednocześnie mogą także pracować z silnikiem sterowania Logix.

Sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480 posiada wiele zalet. Warto rozpocząć od tego, że jest on w stanie obsługiwać rozmaite aplikacje. Co istotne, zbieranie istotnych danych odbywa się tutaj na poziomie konkretnej maszyny. Dodatkowo model CompactLogix 5480 jest programowany z poziomu narzędzia Studio 5000 Logix Designer (minimalna wersja to 32). Do walorów tego modelu należy zaliczyć to, że jest tutaj możliwa obsługa szybkich wejść i wyjść (we/wy). Tak samo, jak sterowanie ruchem i przyłączenie do sieci (o topologii pierścienia, liniowej albo gwiazdy). Na „pokładzie” tego sterownika znajdują się trzy wbudowane porty gigabitowego Ethernetu Ethernet/IP. Dzięki nim jest możliwa szybka komunikacja, obsługa wejść i wyjść, a także bardzo sprawne sterowanie ruchem. Jeśli chcesz przeczytać o innych istotnych faktach, to zajrzyj tutaj https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-sterowania-przyblizamy-mozliwosci-sterownika-allen-bradley-compactlogix-5480/.

Czym jeszcze odznacza się sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480? Obsługuje on łącznie do 31 lokalnych modułów z serii 5069 Compact I/O. Przy okazji można także liczyć na bardziej zaawansowane funkcje cyberbezpieczeństwa. Obejmują one zaś swoim działaniem np. cyfrowo podpisane oprogramowanie układowe kontrolera. Realizowane jest także na bieżąco wykrywanie wprowadzanych do sterownika zmian itp. W razie czego będzie można zatem podjąć stosowne kroki w celu wyeliminowania zagrożeń. Co ważne, analizowany dzisiaj sterownik ma zintegrowany DisplayPort. To powoduje, że można go bardzo łatwo podłączyć do monitora przemysłowego o wysokiej rozdzielczości. Tymczasem dwa porty USB 3.0 gwarantują szybką komunikację z urządzeniami peryferyjnymi posiadanego systemu operacyjnego. Należy dodać, że sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480 jest w stanie nie tylko sterować urządzeniami automatyki. Dla niego żadnego kłopotu nie stanowi także gromadzenie danych maszynowych. Masz zamiar poznać więcej faktów? W takim razie wejdź na stronę internetową RAControls albo skontaktuj się z fachowcami pracującymi dla tej firmy z Katowic.