Przeciw współuzależnieniu – gabinet psychoterapii katowice.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że tkwiąc w nieudanych związkach z osobami uzależnionymi od alkoholu oraz innych środków, tak naprawdę skazują siebie na współuzależnienie. Zarówno jednej, jak i drugiej stronie potrzebna jest skuteczna terapia. Jak tego dokonać, by pokonać problemy raz na zawsze i wreszcie na powrót cieszyć się pełnią życia, które w pewnym sensie wcześniej się zatraciło? Nowoczesny gabinet psychoterapii katowice zaprasza wszystkich chętnych i świadomych ogromu problemu alkoholizmu oraz wszelkich innych uzależnień niszczących relacje międzyludzkie, rodziny i pozytywny stosunek do życia.

Psychoterapia już niejednemu dorosłemu pozwoliła wyzbyć się ogromnego ciężaru, jakim są bolesne doświadczenia o podłożu alkoholowym. Często, gdy w dzieciństwie rodzice pili alkohol na naszych oczach, widmo bycia „tym gorszym” biegnie za nami przez całe życie. Musimy je oswoić i przerobić, by nie wkradało się do naszych relacji z innymi ludźmi i z nami samymi w najmniej oczekiwanych momentach. Rozwiązywaniu właśnie takich zagadnień służy gabinet psychoterapii katowice.
Zajęcia psychoterapeutyczne i terapeutyczne odbywać się mogą grupowo lub indywidualnie. Tylko od Ciebie zależy, na jaką formę terapii się zdecydujesz. Możemy zaznaczyć, że w terapii grupowej pacjent uczy się uzewnętrzniać własne odczucia i nadawać im nazwę, co często wpływa na większe zaangażowanie emocjonalne w trakcie zajęć. Niektórym wystarczą zajęcia indywidualne. Decydują się na nie często osoby mające problem z odnalezieniem się w grupach, a także nieufnie nastawione do jakiejkolwiek współpracy zespołowej.

Psychoterapia w przypadku pracy z osobami o syndromie Dorosłego Dziecka Alkoholika lub Dorosłego Dziecka z Rodziny Dysfunkcyjnej polega na cofnięciu się pamięcią do najbardziej przykrych wydarzeń z przeszłości, które wpłynęły na zmianę naszego zdrowia, mogły spotęgować pojawienie się depresji oraz ogólnej niechęci do życia, co często w praktyce przejawiać się może w próbach samobójczych. Dobra psychoterapia trwać może nawet kilka ładnych lat. Nie chodzi o to, aby szybo sobie ze wszystkim poradzić, ale żeby działania był skuteczne. W psychoterapii nie istnieje pojęcie pośpiechu. Wszystko tutaj odbywa się wieloetapowo. Drobne szczegóły z życia mające także wpływ na nasze dorosłe egzystowanie nie od razu w jednej chwili udaje się przywołać. Na to trzeba energii i cierpliwości. Osoby, które skończyły psychoterapię, zgodnie twierdzą, że mimo zadawania sobie częstych pytań „czy warto”, zgodnie odpowiadają, że tak.