Herbata Twinings – historia marki

Herbata Twinings to jedna z najstarszych marek herbat na całym świecie. Ma za sobą już ponad 300 lat historii. Ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim w Anglii, gdzie herbatę pije się w sporych ilościach. Twinings w swojej ofercie ma wiele różnych mieszanek, czystych oraz aromatyzowanych. Każdy więc powinien w końcu znaleźć smak odpowiedni dla siebie.
Nazwa firmy pochodzi od nazwiska Twinings, niegdyś rodziny tkackiej. Zajmowali się oni przygotowywaniem tkanin oraz czyszczeniem ubrań. W roku 1684 zamieszkali w Londynie do czego zmusił ich kryzys gospodarczy. Przyszły założyciel marki Thomas Twinings miał wówczas 9 lat. Początkowo, tak jak ojciec zajmował się on tkactwem. Jednak później rozpoczął pracę u bogatego kupca i zajmował się na co dzień przyjmowaniem dostaw herbaty. Był nią prawdziwie zafascynowany. W roku 1706 postanowił otworzyć własną działalność i kupił kawiarnę Tom’s Coffee House.
Sklep Twiningsa miał doskonałą lokalizację, w pobliżu mieszkało bowiem wielu przedstawicieli miejscowej arystokracji. Kawiarnie cieszyły się dużą popularnością, to tam prowadzono interesy. Dzięki ogromnej wiedzy na temat herbat  lokal Thomasa szybko zyskał przewagę na rynku. Tymczasem moda na spożywanie tego napoju cały czas rosła. Z czasem Twinings zaczął sprzedawać swoją herbatę nawet innym kawiarniom. W momencie śmierci jego lokal obsługiwał już sam dwór królewski. Syn Thomasa, Daniel przejął biznes po ojcu i rozpoczął eksport herbaty, w tym także do Ameryki. Za sukcesem poszedł oczywiście rozwój i kupno nowych budynków.. Do dzisiaj w Londynie na ulicy the Strand mieści się słynny sklep z herbatami Twinings. To pierwszy lokal na świecie sprzedający suchą kawę i herbatę.

Kolejny następca -Richard Twinings w krótkim czasie dzięki zdolnościom negocjacyjnym został Prezesem Londyńskich Handlarzy Herbatą. Dzięki niemu m.in. obniżono w roku 1784 podatki, co sprawiło, iż ceny herbaty znacząco spadły. Napój ten stał się wówczas dostępny dla wszystkich i pity na co dzień.
W chwili obecnej Twinings jest liderem światowym herbaty segmentu Premium. Produkty firmy sprzedawane są w 115 krajach na całym świecie. Marka jest zdobywcą wielu cennych nagród. W roku 1972 i ponownie w 1977 Twinings została pierwszym przedsiębiorstwem w branży, które odznaczono Królewską Nagrodą za Eksport.  Firma ma wspaniały dorobek. Najpopularniejsze produkowane przez nią herbaty to English Breakfast i Earl Grey. Poza tym firma produkuje herbaty ziołowe i owocowe, aromatyzowane, a także mrożone.