7 najlepszych placów zabaw Katowic

Każdego dnia dostarczamy Wam wiele nowych atrakcji z rozrywką dla dzieci. Wiemy, że lubicie odkrywać nowe miejsca, ale również wracać do tych dobrze wam znanych, czasem jednak z jakiegoś powodu zapomnianych. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najbardziej popularnych placów zabaw dla dzieci w Katowicach. Tym razem odwiedzamy stolicę górnego Śląska, czyli Katowice. Zobaczcie ile rozmaitych placów zabaw kryje się w jednym mieście i jakie unikatowe znajdują się tam atrakcje. Mamy nadzieję, że dzięki temu zainspirujemy Was do na razie wirtualnego, a potem może realnego korzystania z miejsc rozrywki, jakie mają do zaoferowania Katowice.

1. Plac zabaw ul. Bielska 26

Również na uwagę zasługuje plac zabaw zlokalizowany w dzielnicy Murcki, przy ul. Bielskiej 26. Mimo tego, że jest niewielki urzekł nas swoja lokalizacją i przyjaznym wyglądem. Otoczenie pobliskiego parku i dużej ilości zieleni dodaje swojego uroku. Ten plac zabaw spodoba się wszystkim budowniczym bo taką ilość piasku, jaką tam spotkacie, wystarczy na zbudowanie kilkunastu budowli. Oprócz tego będzie mogli skorzystać ze zjeżdżalni, małej linkowej wieży wspinaczkowej, bujaczków i huśtawek. Dla rodziców również znajdzie się miejsce na odpoczynek w postaci ławek.

2. Katowicki Park Kościuszki.

Kolejną perłą na mapie Katowic jest na pewno Park Kościuszki, a w nim natrafimy na nowoczesną strefę rozrywki dla dzieci. Park obfituje w kilka placów zabaw, dlatego też wybierając się tam, możecie spędzić cały dzień. Place zabaw są nowoczesne, kolorowe, bezpieczne oraz dostosowane do dzieci w różnych wieku. Znajdziecie tutaj zarówno zjeżdżalnie, jak i huśtawki, ścianki wspinaczkowe, linaria, piaskownice i wiele innych sprzętów. Park im. Tadeusza Kościuszki jest jednym z największych parków w Katowicach. Dzięki swej lokalizacji na skraju centralnych dzielnic miasta należy do najchętniej odwiedzanych terenów rekreacyjnych.

3. Plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów.

Zaszczytne pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów. Ogromną zaletą tego miejsca jest jego lokalizacja. Znajduje się on w samym sercu Katowic, w największym parku, wśród zieleni, stawów, pobliskiej miejskiej plaży. Dolina 3 Stawów to zielone płuca miasta, tak bardzo uwielbiane przez rodziny z dziećmi. Dlatego też, nie mogło tutaj zabraknąć również wspaniałego placu zabaw, który możecie odwiedzać o każdej porze roku. Ta ogromna piaskownica, ze zjeżdżalniami, przeplotniami, huśtawkami, ścianką wspinaczkową, nigdy się nie nudzi. Obok usytuowana jest siłownia na powietrzu. W bliskiej odległości znajdziecie również staw z kajakami, miejską plażą, wodny plac zabaw, ścieżki rowerowe oraz tory do jazdy na rolkach. To ulubione miejsce wszystkich katowiczan oraz mieszkańców okolicznych miast.

4. Plac zabaw Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka.

Tego placu zabaw na mapie Katowic pominąć nie można, ponieważ jest on specjalnie dedykowanym palcem zabaw do rehabilitacji. Plac zdrowia i zabawy, bo tak nazywa się to miejsce, znajduje się przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, w Katowicach-Ligocie, przy ulicy Medyków 16. Ten ponad 500 metrowy plac zabaw zawiera urządzenia, z których mogą korzystać dzieci z ograniczoną sprawnością. Specjalnie dla nich na placu są m.in. urządzenie integracyjne
z podjazdami dla wózków inwalidzkich, zjeżdżalniami i drabinkami, stolik sensoryczny, platforma do balansowania oraz karuzela i huśtawka dla dzieci na wózkach. Najmniejsi pacjenci mogą z kolei korzystać z bujaków i huśtawek. Na placu znajduje się również tablica do rysowania oraz zestaw muzyczny. Wszystkie urządzenia stoją na bezpiecznej nawierzchni. Z placu zabaw mogą korzystać nie tylko pacjenci GCZD, ale również osoby z zewnątrz. Plac ma przede wszystkim za zadanie pobudzać małą i dużą motorykę u dzieci. Dzięki specjalnym urządzeniom kształtować zmysły słuchu, wzroku i dotyku.

5. Plac zabaw Park Alojzego Budnioka.

Kiedy będziecie szukać placu zabaw dla dzieci w samym centrum Katowic, to na pewno nie możecie pominąć tego miejsca. Park Alojzego Budnioka to zielona wyspa w samym centrum tętniącego życiem miasta. Spotkacie tutaj nowoczesny plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną oraz boiskami. To idealne miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną.  Plac zabaw jest krainą pełną drabinek, przeplotni, ścianek wspinaczkowych. Jest również ruchoma podłoga Z innych atrakcji znajdziecie tutaj domek ze zjeżdżalnią, huśtawki, koniki, bujaki,  piaskownicę oraz to co w głowach kręci najbardziej, czyli karuzelę. Dzięki super zabawie będziecie mieć możliwość spożytkować dużo energii, a przy tym spędzić miło czas na świeżym powietrzu. Dla tych mniej wytrwałych przygotowano ławki do odpoczynku. A więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie mógł odpowiednio wykorzystać zarówno strefę aktywności, jak i strefę relaksu.

6. Plac zabaw skwer Hilerago Krzysztofiaka.

Jeśli szukasz spokojnego a przy tym ciekawego miejsca, gdzie będziesz mógł spędzić czas ze swoim dzieckiem, to zapraszamy na plac zabaw przy skwerze Hilarego Krzysztofiaka. To właśnie tutaj znajdziesz kolorowy i nowoczesny plac zabaw z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Warto wspomnieć, iż jest to plac przystosowany dla dzieci z niepełnosprawnością, ponieważ posiada on huśtawkę typu gniazdo. Najmłodsi znajdą tu również domek ze zjeżdżalniami i instalacjami. Nie zabrakło również piaskownicy, bujaków, czy małej karuzeli. Dookoła znajdziecie wiele ławek, z których możecie obserwować bawiące się dzieciaki.

7. Plac zabaw ul. Sowińskiego.

Jeden z najbardziej kolorowych, osiedlowych placów zabaw musiał znaleźć się w naszym zestawieniu.  Znajdujący się na osiedlu Paderewskiego plac zabaw zawsze tętni życiem i już z daleka słychać krzyki i piski, rozbawionych dzieciaków. Nic dziwnego, ponieważ każdy z nas chciałby mieć blisko swojego bloku takie kolorowe cudo. Każdy znajdzie coś dla siebie od zjeżdżalni, poprzez bujaczki, karuzelę. Macie możliwość pohuśtać się na huśtawkach, a nawet rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia grając w kółko i krzyżyk. Plac w najbardziej niebezpiecznych miejscach wyłożony został bezpieczna i antypoślizgową matą. Jest to plac zabaw dedykowany muzykom, ponieważ specjalnie dla nich została wydzielona strefa muzyczna.

I w ten zabawowy sposób dotarliśmy to końca naszych najlepszych placów zabaw w Katowicach. Mamy nadzieję, że pomożemy Wam w dobrze odpowiedniego miejsca do najlepszej rozrywki pod słońcem. Zdajemy sobie sprawę, że placów zabaw w Katowicach jest mnóstwo, jednak jesteśmy przekonani, że te, które prezentujemy spełniają oczekiwania rodzinnej rozrywki. Zachęcamy do odwiedzania innych placów zabaw w pozostałych miastach. Tak więc udanej zabawy i do zobaczenia w innych artykułach na Atrakcjach Dziecięcych.

Więcej znajdziesz na: https://www.atrakcjedzieciece.pl/articles/top-11-placow-zabaw-w-katowicach